Polskie symbole narodowe

W dniu 13.06.2018r. odwiedziła bibliotekę grupa przedszkolaków „Tygryski” z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, przypomniały sobie jakie mamy symbole narodowe, kolorowały obrazki z symbolami narodowymi oraz ilustracje nawiązujące do wysłuchanej legendy.

Najwięcej radości sprawiły dzieciom zagadki oraz sposób w jaki zostały przygotowane (zwinięte).

Na koniec dzieci poznały technikę składania flagi.

Spotkanie zakończyło się spacerem po bibliotece i słodką przekąską. Wystawę wykonanych przez dzieci prac można obejrzeć w bibliotece.

......................................................................................................................................