AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Czasopisma

Od dnia 01.06.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sułoszowej zakupiła prenumeratę roczną  piętnastu tytułów czasopism w ramach realizacji zobowiązania z zadania pt. „Nowe wyposażenie Gminnej Biblioteki w Sułoszowej”.

Dostępne tytuły:

1. Czasopisma dziecięce i młodzieżowe

 „Hobby” - (kwartalnik) to niezbędnik dla osób lubiących otaczać się samodzielnie wykonanymi dekoracjami. Bogaty asortyment ozdób z papieru bardzo często wzbogacany jest o propozycje dla sympatyków quillingu i decoupage’u, jak i o dekoracje z bibuły, włóczki, filcu, styropianu, masy modelarskiej i wielu innych materiałów.

"Mały Artysta" - jest dwumiesięcznikiem przeznaczonym dla dzieci i osób pracujących z dziećmi. To skarbnica pomysłów na zajęcia plastyczne. Obrazki, laurki, zawieszki, pudełeczka, pojemniki, ozdoby - wszystko wykonane z papieru.

„Świerszczyk"- ukazuje się nieprzerwanie od 1945 roku. Dzisiejszy „Świerszczyk” to pismo o wyjątkowych walorach edukacyjnych i estetycznych, w którym bogactwo treści idealnie współgra z niepowtarzalną szatą graficzną.

„Kumpel” - każdy numer poświęcony jest ważnej umiejętności, którą powinien nabyć uczeń klasy 0-3 szkoły podstawowej, aby móc być aktywnym uczestnikiem życia społecznego.

 

„Cogito” - miesięcznik społeczno-edukacyjny dla licealistów i uczniów technikum. Uznana marka na rynku, niezbędnik każdego maturzysty. Ukazuje się od 1994 roku.

 

„Victor Junior” - dwutygodnik edukacyjny dla nastolatków w wieku 10-13 lat. Pismo kształtuje umiejętności psychospołeczne nastolatków, rozwijamy w nich asertywność, umiejętność współdziałania w grupie, samodzielność myślenia.

 

2. Prasa codzienna oraz tygodniki

„Dziennik Gazeta Prawna”– ogólnopolski dziennik ukazujący się od 14 września 2009. Gazeta nie ma wydania sobotnio-niedzielnego, ukazuje się pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Gazeta publikuje głównie informacje z zakresu prawa i gospodarki; skierowana do prawników, kadry menedżerskiej, biznesmenów a także pracowników działów kadrowych, płac i księgowości.

"Dziennik Polski" - ukazuje się w Krakowie od 1945 roku i jest gazetą z wielką tradycją kulturalno-społeczną. To opiniotwórczy dziennik dla wymagających odbiorców podejmujący ważne problemy społeczne, polityczne i kulturalne.

„Rzeczpospolita” - ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny i jedyna w Polsce gazeta konserwatywno-liberalna. Ukazuje się sześć razy w tygodniu. Tytuł to staropolskie określenie państwa o ustroju republikańskim.

„Do Rzeczy” – Pismo ma charakter konserwatywno-liberalny, popierający tradycję chrześcijańską i wolność gospodarczą. Wydawany od 2013 w Warszawie, redaktorem naczelnym tygodnika jest Paweł Lisicki.

 

3. Poradniki i informatory

„Mój piękny ogród” - Magazyn podpowiada, jak aranżować ogród czy działkę, by cały sezon były atrakcyjne i zachwycały swoim urokiem. Czytelnicy znajdą tu nie tylko pomysły na aranżowanie kwiatowych rabat, ogrodów doniczkowych na balkonach i tarasach, ale i projekty nowych nasadzeń oraz praktyczne porady dotyczące małej architektury ogrodowej.

„Dobre rady” - W miesięczniku czytelniczki znajdą szeroki zakres dobrych porad praktycznie z każdej dziedziny życia. W piśmie jest miejsce na odpowiedzi na listy czytelników, a także wyznania gwiazd, które opowiadają o swoim życiu prywatnym.

„Uroda życia” - to miesięcznik luksusowy skierowany do kobiet powyżej 35. roku życia, które wiele już osiągnęły, są aktywne i szukają nowych inspiracji. Pismo porusza tematy psychologiczne, lajfstajlowe, kulinarne i poradnikowe.

„Doradca” dwumiesięcznik skierowany do rolników, mieszkańców wsi, pracowników samorządów terytorialnych, administracji terenowej, instytucji obsługi rolnictwa, banków itp.

Na jego łamach podejmowana jest tematyka z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, rolnictwa ekologicznego, przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, techniki rolnej, agroturystyki, a także dziedzictwa kulturowego.

 

4. Czasopisma fachowe

„Bibliotekarz” - Periodyk o charakterze fachowym adresowany do bibliotekarzy bibliotek różnych typów, w szczególności publicznych i naukowych. Treści czasopisma dotyczą współczesnych problemów polskiego i światowego bibliotekarstwa w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. Pismo szczególnie dla bibliotekarzy zainteresowanych problematyką organizacji i funkcjonowania warsztatu biblioteczno-informacyjnego.

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla