AAA_books.jpgAA_regal.jpgOstatnie.JPGP1050153.JPGP1050155.JPGP1050175.JPGP10904411.jpgS7300459.JPG

Kolejne warsztaty ceramiczne o tematyce świątecznej

 

28 listopada 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Jeżyki”. Maluchy wykonały bombki oraz gwiazdeczki i serduszka na choinkę. „Jeżyki” wykazały się dużą wytrwałością i cierpliwością przy zdobieniu swoich prac. 

 

 

Czytaj więcej: Kolejne warsztaty ceramiczne o tematyce świątecznej

 

„Jagódki” wykonują choinki z gliny

 

Tym razem na cyklicznych zajęciach z gliny były przedszkolaki z grupy „Jagódki”. Wykonywaliśmy świąteczne choinki. Po zajęcia dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda piec do wypalania gliny i posłuchać o tym jak przebiega proces wypalania glinianych ozdób.

 

 

 

 

Czytaj więcej: „Jagódki” wykonują choinki z gliny

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

W dniu 21. 11. 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Jaskółki”. Po warsztatach ceramicznych, na których dzieci wykonały serca, przeszliśmy do drugiej sali, gdzie wysłuchały bajki „Puchatek hoduje dynię” A.A. Milne z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Maluchy chętnie opowiadały o swoich pluszakach, dawały przykłady bajek, w których głównym bohaterem jest miś dlatego też dostały przygotowane wcześniej szablony Misia i mogły je dowolnie pomalować. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom wizyta misia. Na koniec cała grupa chórem wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Niedźwiedź”.

 

 

Czytaj więcej: Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – Światowy Dzień Pluszowego misia.

 

 Ostatnie zajęcia kotylionowe

 

7 listopada w środowy poranek odbyły się ostatnie zajęcia z wykonywania biało – czerwonych kotylionów na zbliżającą się uroczystość związaną ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gościły u nas przedszkolaki z grupy „Jaskółki”.

 

 

Pierwszy krok w stronę świąt

 

Przedszkolaki „Jaskółki” wraz ze swoją Panią rozpoczęli cykl warsztatów glinianych o tematyce świątecznej. Zaczynamy już teraz, ponieważ prace wykonane z gliny wymagają wyschnięcia oraz wypalenia w specjalnym piecu, a następnie ozdobienia. Na dzisiejszym spotkaniu powstały niepowtarzalne bombki choinkowe.

 

 

Czytaj więcej: Pierwszy krok w stronę świąt

 

„Jaskółki” na zajęciach z gliny

 

 

Środowy poranek w Centrum Kultury to kolejne już spotkanie z przedszkolaczkami, tym razem dzieci z grupy „Jaskółki”. Mali artyści próbowali swoich sił na zajęciach z gliną, gdzie wykonały jesienne liście, które po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu trafią do dzieci. 

 

Czytaj więcej: "Jaskółki" na zajęciach z gliny

 

Tygryski” poszukują jesieni

 

19 września zawitały do nas dzieci z przedszkola – grupa „Tygryski”. W ramach zajęć w „środowe poranki w Centrum Kultury w Sułoszowej” dzieci uczestniczyły w zajęciach z gliny. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa „mazią” glinianą. Na zakończenie zajęć dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze.

 

 

Czytaj więcej: "Tygryski" szukają jesieni

 

 Smok

 

Cotygodniowe spotkanie literackie, tym razem odbyło się pod znakiem smoka i zamiast w środę w tym tygodniu dzieci odwiedziły nas już w poniedziałek. Podczas spotkania mali czytelnicy zapoznali się z historią wyjątkowego smoka, dzielnego rycerza i kapryśnej księżniczki - na podstawie bajki Christine Sagnier o „Smoku Złocistym”. Po bajce każde dziecko wykonało smoka metodą orgiami płaskiego z koła i tradycyjnie na koniec obejrzały bajkę tematycznie dobraną do zajęć.

 

 

 

Czytaj więcej: Smok

------------------------------------------------------

„Kocie łakocie” czyli kolejne spotkanie literackie w bibliotece dla maluszków

 

W piątek 13 lipca w bibliotece podczas spotkania z czterolatkami z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej czytaliśmy bajkę Wiesława Drabika pt. „Kocie łakocie”. Dzieci pilnie wsłuchiwały się w tekst bajki i starały się policzyć ilość kotków, które babcia Dorotka dostała na urodziny. Po bajce dzieci wykonały kotka, a na koniec pomalowały kredą cały plac przed wejściem do biblioteki.

 

 

 

Czytaj więcej: Kocie łakocie

 

------------------------------------------

Warsztaty literackie

W środę 4 lipca dzieci z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej uczestniczyły w zajęciach literackich w bibliotece. Na początek wysłuchały bajki  Maxa Velthuijs’a – „Żabka ma przyjaciela”, a następnie uczestniczyły w pogadance na temat przyjaźni.  W dalszej części spotkania samodzielnie powycinały przygotowane elementy i poskładały je w fantazyjne żabki, które każde dziecko zabrało ze sobą do domu. Na koniec maluchy, którym bardzo spodobała się wizyta w bibliotece, obejrzały bajkę „Historia pewnej żabki”.

 

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty literackie

----------------------------------------------------

Polskie symbole narodowe

W dniu 13.06.2018r. odwiedziła bibliotekę grupa przedszkolaków „Tygryski” z Samorządowego Przedszkola w Sułoszowej. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, przypomniały sobie jakie mamy symbole narodowe, kolorowały obrazki z symbolami narodowymi oraz ilustracje nawiązujące do wysłuchanej legendy.

   

 

Najwięcej radości sprawiły dzieciom zagadki oraz sposób w jaki zostały przygotowane (zwinięte).

 

  

Na koniec dzieci poznały technikę składania flagi.

 

Czytaj więcej: Polskie symbole narodowe

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w zajęciach plastycznych, które uczą umiejętności pracy i zabawy w grupie.Rozwijają zdolności manualne, zapoznają z różnymi technikami dostosowanymi do wieku odbiorcy.

 

 

Zobacz galerię zdjęć :

Joomla templates by a4joomla